Ukryj treść

O Warszawie

Warszawa to miasto dynamicznie rozwijające się, centrum handlu i biznesu. Stolica Polski słynąca z licznych imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Teatry i muzea oraz galerie sztuk pięknych codziennie proponują mieszkańcom oraz turystom bogaty program.

Na nowoczesnym Stadionie Narodowym organizowane jest wiele imprez masowych od meczy piłki nożnej przez koncerty, konferencje po akcje społecznościowe (np. Wymień książkę na audiobooka, wymiany odzieży).

Turyści odwiedzający miasto korzystają z uroków Starówki, Łazienek Królewskich, wielu zielonych parków miejskich i parków wodnych. Niedługo będziemy mogli korzystać z budowanych właśnie nadwiślańskich bulwarów a tuż obok znajduje się nasz hostel. Warszawa słynie również z wielofunkcyjnych galerii handlowych, w których można cieszyć się komfortowymi zakupami, ale również dobrze zjeść i odprężyć się w kinie, czy klubie nocnym.

Atrakcji nocnemu życiu miasta dostarczają liczne osławione już kluby i puby w których goście bawią się , śpiewają, oglądają występy znakomitych tancerzy, i słuchają debiutujących wokalistów.

Powiśle, na którym znajduje się nasz Hostel - to osiedle Warszawy, część dzielnicy Śródmieście, znane ze swojej ciekawej histori. Niegdyś jako port i podgrodzie gromadziło rozmaitych handlarzy, robotników, rybaków, cyrkowców. Doskonale klimat tej części Śródmieścia opisany został w "Lalce" Bolesława Prusa. Podczas wojny zostało zniszczone, przez lata trochę zapomniane, dziś przeżywa prawdziwe odrodzenie. Restauracje, klubo-kawiarnie, imprezy plenerowe, rozmaite instalacje, inwestycje mieszkaniowe świadczą o atrakcyjności Powiśla. Wielkim atutem jest też bliskość Wisły,zieleń, ptaki, oraz liczne miejsca plenerowe: mokotowski cypel Czerniakowski, plac zabaw w Ujazdowie, Skarpa Wiślana, stadion Legii, na których odbywają się różnorodne imprezy.

Co zwiedzić: zobacz
Gdzie pójść: zobacz
Gdzie zjeść: zobacz

Zapisz się na newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij